
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Max Supply Current | 21 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$5.04778
Ext.Price$5.04778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.04778 | $5.04778 |
| 10 | $4.83120 | $48.31200 |
| 25 | $4.76492 | $119.12300 |
| 50 | $4.69955 | $234.97750 |
| 100 | $4.63515 | $463.51500 |
